Про програму Homes for Ukraine Sponsorship Scheme

*Останній раз оновлено: 28 січня 2025

! Увага: програма все ще відкрита для подачі заяв для українців та їх найближчих родичів.

Офіційний посібник для українців, які прибувають до Великої Британії про застосування програми, пошук роботи, отримання пільг, освіту та охорону здоров'я для дітей і дорослих:

🔗 "Житло для України": посібник для гостей - GOV.UK (www.gov.uk)


Homes for Ukraine” – це державна програма британського уряду, створена для того, щоб допомогти вам і вашій родині безпечно приїхати та пристосуватись до життя у Великій Британії, якщо ви шукаєте притулку через повномасштабне вторгнення, але не маєте родинних зв’язків у Великобританії, щоб приїхати за іншими типами віз.

За Спонсорською схемою «Homes for Ukraine» громадяни України та їхні найближчі родичі можуть подавати заяви на отримання дозволу на в’їзд у Велику Британію.

Ваш спонсор має бути:

  • громадянином Великої Британії або Ірландії або мати статус постійного резидента у Великій Британії (тобто мати право на постійне проживання у Великій Британії)

  • здатним надати житло (наприклад, вільну кімнату чи незайняту житлову одиницю мінімум на 6 місяців та максимум до 3 років).

  • UPDATE - починаючи з 19 лютого 2024 року українці з BRP по українським схемам більше не мають можливості виступати спонсорами

  • або уряд Шотландії (наразі ця можливість вже неактивна)

  • або уряд Уельсу (наразі ця можливість вже неактивна)

Заяви на проживання в Шотландії та Уельсі раніше могли бути розглянуті у рамках суперспонсорських схем, за якими уряди Шотландії та Уельсу виступають безпосередньо як спонсори. Однак дію цих суперспонсорських схем наразі призупинено, тому заяви розглядатимуться відповідними органами в індивідуальному порядку.

Ваш спонсор не має права стягувати з вас орендну плату. Спонсор отримуватиме від держави виплату за одну житлову одиницю (незалежно від кількості гостей) 350 фунтів. Ця сума є однаковою незалежно від кількості українців, які проживають в одному житлі, наданому спонсором.


Уряд Британії визначив офіційні організації, які мають право допомагати вам порадами щодо Homes for Ukraine: https://www.gov.uk/guidance/find-a-sponsor-using-recognised-providers-homes-for-ukraine

🔗 Перегляньте відео від USPUK з рекомендаціями по пошуку спонсора: посилання


Як довго ви маєте право залишатися в країні?

У разі позитивного рішення за вашою заявою ви маєте право на проживання у Великій Британії до 18 місяців (по заявках, поданих до 19.02.2024 - до трьох років)

Плата

Подання заяв безкоштовне.

Вам не потрібно сплачувати імміграційний медичний внесок і плату за реєстрацію біометричних даних.

Особи, які прибувають за цією спонсорською схемою, можуть жити, працювати та навчатися у Великій Британії і отримати доступ до державної грошової допомоги , медичної допомоги, пільг, підтримки працевлаштування, освіти та іншої підтримки протягом терміну дії візи.

Якщо ви маєте дозвіл на перебування у Великій Британії, наданий за однією з українських схем по заявці до 19.02.2024 р., ви можете подати заяву на продовження дозволу додатково на 18 місяців за новою Схемою продовження дозволу для українців - UPE (Ukrainian Permission Extension).


Рематчинг або Оренда Житла

Протягом цього часу обставини можуть змінитися як у вас, так і у вашого спонсора, ви можете перейти жити до іншого спонсора або до іншого житла, яке ви самі собі знайшли. Можливо після 6 місяців спонсор домовиться з вами про оренду кімнати в його домі за певну плату. Очікується, що за перший час українські гості почнуть адаптовуватися та ставати більш самостійними, аби надалі винаймати житло самостійно. Уряд країни виділяє ряд програм, які будуть матеріально підтримувати українців (Universal Credit, Social Housing Benefit etc).

Продовження спонсорської домовленості або підбір нового спонсора

🔗 https://www.gov.uk/guidance/continuing-to-live-with-your-host-or-rematching-homes-for-ukraine.uk

Спочатку спонсорів просили прийняти гостей щонайменше на шість (6) місяців, і у переважній більшості випадків, про які нам відомо, спонсорська угода триває протягом цього терміну або довше. Однак у деяких випадках існують причини для завершення спонсорських домовленостей до скінчення шестимісячного періоду.

Якщо спонсор радий запропонувати вам залишитися у нього довше, ніж на перші шість місяців, це буде, мабуть, найкращім варіантом для вас, доки ви не вирішите рухатися далі.

Оскільки не всі спонсори мають можливість запропонувати вам житло після закінчення шести місяців, ми рекомендуємо вам розробити план подальших дій разом зі своїм спонсором.

Пошук іншого спонсора

Якщо ви не маєте можливості залишитися у свого поточного спонсора і водночас не готові перебратися до власного житла, вам може знадобитися знайти нового спонсора. Існує декілька способів зробити це.

Можливо, ви вже знайшли людину, яка може вас прихистити, наприклад:

  • у місцевій релігійній групі,

  • в інших громадських групах,

  • у себе на роботі,

  • через свого поточного спонсора.

В іншому випадку, існують інші організації, які можуть вам допомогти, такі як благодійні організації та визнані надавачі послуг.

Щойно ви знайдете собі нового спонсора, треба буде звернутися до місцевого муніципалітету, щоб його представники могли провести необхідні перевірки та ствердити угоду. Ви можете знайти свій місцевий муніципалітет (кансіл) тут. Це потрібно зробити, перш ніж переїхати до нового спонсора.

Переїзд до іншого регіону Великобританії

Якщо ви хочете переїхати до іншого регіону Великобританії, ви повинні спершу повідомити про це працівникам свого муніципалітету (кансілу). Вони зв’яжуться з муніципалітетом у новому регіоні, до якого ви хочете переїхати, щоб там було проведено всі необхідні перевірки та підтверджено, що житлові умови на новому місці відповідають вимогам. Якщо ви цього не зробите, ви наразите себе на ризик, а ваш новий спонсор не матиме права на отримання «подячних» виплат.

🔗Ви можете знайти свій місцевий муніципалітет (кансіл) тут.

Громадські групи, місцеві благодійні організації та муніципалітети мають спеціальні веб-сайти, де ви можете ознайомитися з більш детальною інформацією про регіон, перш ніж туди переїжджати.

Якщо ви маєте дитину віком від 4 до 16 років, важливо враховувати наявність місць у школах регіону, до якого ви плануєте перебратися. Дізнайтеся бельше про догляд за дітьми та освіту. Ми також рекомендуємо звернутися до шкільної приймальної комісії у своєму місцевому муніципалітеті.

Якщо ви вже отримуєте єдину соціальну виплату або інші пільги, треба повідомити Міністерство праці та пенсійного забезпечення про будь-які зміни у своїй адресі. Це необхідно для, продовження виплат належної грошової допомоги.

Щойно ви облаштуєтеся у нового спонсора, необхідно обговорити з ним/нею основні питання проживання під спільним дахом.

Діти

Існує окрема процедура підбору нового спонсора для дітей, які мешкають у Великобританії без батьків або законних опікунів. Якщо ви є дитиною, яка мешкає у Великобританії без батьків або законних опікунів, будь ласка, 🔗 ознайомтеся з відповіднимвітальним довідником тут.


Для коротких і швидких консультацій звертайтеся до чату підтримки USPUK:


Більше корисного на Інформаційній сторінці для українців від USPUK

Previous
Previous

Візова заявка “Homes for Ukraine”

Next
Next

Зміни до міграційних правил від 25.11.2024 стосовно українських схем